Jana czy Janina Kras - Jerzy Kosela - prezenterzy kategorii 'S' w PRL ...

... ludzi światłych i inteligentnych 
od ludzi prymitywnych i głupich 
odróżnia mądrość czyli wiedza 
o przeszłości ...
___________________________________________________

ten blog to praca czysto historyczna
natomiast współczesnymi sprawami polskich deejayów i dyskotek zajmujemy się 
(bo nie jest nam to obojętne) na innym blogu

czytaj tego bloga, który bezlitośnie rozprawia się
z polskim deejay and dyskoteka ciemnogrodem,
zacofaniem i nawrotem do PRL patologii:
TEN BLOG TO JEDYNIE KRÓTKIE FRAGMENTY 
 - całość ogromnej, spisywanej przeze mnie światowej historii dyskotek i deejayów (w tym także tej polskiej) można przeczytać + zobaczyć tysiące unikalnych fotek / skanów wyłącznie w mojej książce, którą można kupić na eBay: 
http://discjockey-discjockey.blogspot.com/
___________________________________________________
... wolność to możliwość mówienia czy pisania ludziom tego czego nie chcą słuchać ...  

George Orwell


 
publikacja historyczna o ludziach,

organizacjach, itp. szkodliwych tworach 

działających na terenie Polski w latach '70 i '80


Jest cała masa "komuno-szmat", zawoalowanych beneficjentów i pieszczoszków tamtego systemu dziś usiłujących się przedstawiać, jako jego przeciwnicy na niwie politycznej czy choćby kulturowej jako weterani walki z systemem etc. I dlatego właśnie próbuje wyciszać i pacyfikować się wszelkie głosy mogące naruszyć ich wyidealizowane, nieprawdziwe wizerunki...


.......................................................................................................................----- Original Message -----
From: Jana Kras, Jerzy Kosela
To:
yahu@stk.net.pl
Sent: Sunday, September 03, 2006 12:29 PM
Subject: wywiad


Marcin Jacobson był znany w środowisku studenckim, ale nie miał weryfikacji Ministerstwa. Ja natomiast byłam pierwszą kobieta prezenter z kategorią 'S' w Polsce.


Muszę przyznać że rozśmieszyły nas te pytania. Nie wyobrażamy sobie aby na tej podstawie można napisać książkę o ludziach oraz wspaniałych czasach dyskotek. Ta forma nie interesuje nas.

jana kras - jerzy kosela


Jan Kras - Kossela - lata '70

To jest odpowiedź pionierów disco na moją propozycję spisania z nimi wywiadu, na zabezpieczenie ich wiedzy, opinii, wspomnień. No i efekt jest taki, że w całym przeogromnym, światowym internecie nie znajdziecie nic ale to nic o dwójce tych pionierów disco z terenu Polski. Mądre to czy skrajnie głupie stanowisko ??  :-)))))  Odpowiedź jest bardzo prosta.

Jest to stanowisko nie tylko głupie ale i bardzo egoistyczne - innymi słowy ludzie ci zabiorą do grobu to co wiedzą i pamietają (nie są już młodzi - jak my wszyscy disco pionierzy!!) - nie podzielą się tym ani z obecnymi, ani z przyszłymi pokoleniami rodaków ...

Wielka to szkoda i strata zważywszy, że dostali sznasę wypowiedzi z której idiotycznie nie skorzystali.  MAX DZIWACTWO !


Jerzy Kossela jako deejay lat '70

______________________________________________________ZAGRYZIAKOWIE

Każdego kto solidnie czyta i zna www.djsportal.com (już nie istnieje ponieważ cały materiał strony znalazł się w 3 eKsiążkach) nie muszę przekonywać jak mocno staram się uwiecznić historię dyskotek i deejayów (głównie tą światową, ale przy okazji także polską). O ile amerykańscy, angielscy, czy włoscy deejaye pionierzy chętnie (co całkiem normalne współpracują) o tyle Polacy (co też chyba normalne) głupieją, szpanują i pokazują jedynie swoje przerośnięte ego.

Szukam polskich deejayów, pionierów dyskotekowych. Jest to bardzo trudne bo 99% z nich to były po prostu bezwartościowe meteory, tanie szpanerki i głupole - na polskiej scenie dyskotekowej. Jak szybko wlecieli tak samo szybko wylecieli. Wszystkim takim odszukanym z trudem osobom proponuję po prostu opublikowanie ich biografii, foto i wywiadu czyli zabezpieczenia dla potomnych kawałka historii. W odpowiedzi najczęściej otrzymuję przeróżne dziwaczne maile i listy.

A to, że nie będę ich kosztem robił sobie kariery i nabijał kabzy. Niektórzy chcą kasę za materiał ?! Pytają, a dlaczego ja mam to robić i że poczekają aż zrobi to ktoś inny, kogo lepiej znają z przeszłości i może bardziej lubią. Inni zaś nie godzą się z zadawanymi pytaniami i nawet nie próbują odpowiadając na nie - obronić tego czego zapewne i tak obronić się nie da. Nie mają dziś po latach argumentów. Jeden z nich (dziś znany – choć splamiony kablowaniem komuchom – polityk) nawet groził, że mnie poda do sądu bo przysłałem mu ‘spam’ czyli e-mail list, którego on nie chciał. Jak na Boga miałem się z nim skontaktować nie posyłając tego pierwszego i jedynego listu z zapytaniem ? Podaje taki głupol publicznie na swojej stronie politycznej – kontakt czyli adres pod którym można się z nim skontaktować, a potem blebla coś o ‘spamie’ – nie wiedząc nawet co to takiego ?! Jakbym mu zaproponował z 10.000zł dotacji to pewnie by mu się wszystko podobało i nie bleblał by o ‘spamie’, sądach, ustawach i takich tam bzdetach.

Wychodzi z tego wszystkiego taka typowa polska głupawka efektem, której nie ma żadnych informacji w całym światowym internecie o polskich deejayach pionierach dyskotekowych (poza jednym wyjatkiem). Nie ma tych informacji ani po polsku ani tym bardziej po angielsku. Świat odbiera to jak znak, że w Polsce (podobnie jak w Albanii czy Iranie) nigdy nie było dyskotek i deejayów. Wstyd i hańba – po prostu !!!

Co robić – tak tu widać mają – wolą się szarpać, zawiścić, zagryzać, kłócić o bzdety zamiast zrobić coś mądrego i pożytecznego z tym z kim można – skoro sami (wielcy mądrale) nie potrafią zrobić tego co dawno już zrobił www.djsportal.com odnosząc pełny światowy sukces.

Najzwyklejsza zazdrość, zawiść i wrodzona głupota nie pozwala polskim pionierom dyskotekowym po prostu dołączyć do najlepszego z nich – jedynego (bez fałszywej i gnuśnej polskawej skromności), który liczył się i liczy na świecie i który najwięcej ze wszystkich polskich deejayów osiągnął,  zrobił i nadal robi !


Dla potwierdzenia powyższego teksu przytaczam raz jeszcze
– otrzymany list i moją odpowiedź.

----- Original Message -----
From: Jana Kras, Jerzy Kosela     

Sent: Sunday, September 03, 2006 12:29 PM

Subject: wywiad

Marcin Jacobson był znany w środowisku studenckim, ale nie miał weryfikacji Ministerstwa. Ja natomiast byłam pierwszą kobieta prezenter z kategorią ‘S’ w Polsce. Muszę przyznać że rozśmieszyły nas te pytania. Nie wyobrażamy sobie aby na tej podstawie można napisać książkę o ludziach oraz wspaniałych czasach dyskotek. Ta forma nie interesuje nas.
jana kras – jerzy kosela


Marcin Jacobson w latach '70


moja odpowiedź na powyższy liścik:

DOSTAJĄC TAKĄ ODPOWIEDŹ, BEDĘ MIAŁ CZYSTE SUMIENIE. NO BO NIC O WAS NIE MA W CAŁYM, ŚWIATOWYM INTERNECIE. MAJĄC TAK POTĘŻNA I ŚWIATOWĄ STRONĘ O HISTORII DYSKOTEKI I DEEJAYÓW - DAŁEM WAM JEDYNĄ I NIEPOWTARZALNĄ SZANSĘ ZNALEZIENIA SIĘ POSRÓD NAJWIĘKSZYCH POSTACI JAKIE HISTORIA DISKOTEK I DEEJAYÓW ODNOTOWAŁA. NIE PISZ


 ////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


KASUJEMY !!

darmowy dostęp do unikalnych informacji z tego bloga,  

pozostawiając jedynie króciutkie fragmenciki


od teraz informacje te będą dostępne
w mojej mega-książce – vide objaśnienia poniżej:

//////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////


eKsiążka o niezwykle pełnej i niepublikowanej dotychczas, ohydnej 
polskiej disco & deejay historii / prawdzie z czasów komuszego-PRL - książka bardzo niewygodna dla wielu posłusznych komunie deejay- prostytutek i kolaborantów ... 
...kliknij w foto aby powiększyć ...

 Napisałem pierwszą i póki co jedyną w Polsce, niezwykle unikalną oraz bardzo, ALE TO BARDZO OBSZERNĄ (!!) książkę o historii polskich dyskotek i deejayów – opartą na moich przeżyciach oraz doświadczeniach jak również wywiadach z innymi pionierami dyskotek i zawodu deejaya w Polsce + zdobytych przez lata materiałach.

Książka opisuje fakty i zdarzenia w okresie od 1970 roku - czyli roku pojawienia się pierwszych dyskotek i deejayów w formie dość zmasowanej.

Tak wielka objętościowo książka jest dostępna (Z KONIECZNOŚCI) tylko w postaci elektronicznej - do odczytania na ekranie komputera, itp. (treść / text pliki PDF + fotografie pliki jpg.) Treść stanowi ponad kilkaset stron tekstu, a ilustracje to setki fotografii polskich i zagranicznych.

Gdyby taką książkę wydrukować to musiałaby zawierać z 1.500-2.000 lub więcej stron formatu A4 :-)))))))) – a jej cena byłaby absurdalna ...

Książkę można kupić u mnie / moim sklepie e-Bay płacąc na rzecz autora:
The best and biggest ever (among other) Disco & DJ history book
- disco history told by its ’70 creators, 
- over 130 interviews of DJ's, artists, producers, journalists, etc. 


Po otrzymaniu zapłaty przesyłam DVD+R z zawartą na nim książką (ponad 1GB tekst i foto) na wskazany adres.

 Książka zawiera między innymi:

* treść opisującą moje przeżycia jako deejaya - przez ponad 40 lat – począwszy od 1970 roku (178 stron tekstu)

* wywiady z innymi deejayami pionierami zawodu z lat ’70 i ‘80 (ponad 20 wywiadów! - ponad 170 stron tekstu)

* ogromną ilość historycznych fotografii

* skany komunistycznych dokumentów takich jak:

- słynny i ukrywany przez kilkadziesiąt lat „Raport o Stanie dyskotek dla władz PRL” napisany przez  Franciszka Walickiego

- przeróżne dokumenty komunistycznej organizacji o nazwie ‘Krajowa Rada Prezenterów Dyskotek’ – KRPD) narzuconej polskim deejayom przez karierowiczów z naszego, ówczesnego środowiska oraz władze PRL celem nadzoru / kontroli oraz politycznego ukierunkowania = prześladowania nieposłusznych deejayów

 - liczne materiały o słynnych i niespotykanych nigdzie na świecie komunistycznych ‘weryfikacjach’ polskich deejayów

- moje liczne, edukujące artykuły na temat historii dyskotek i deejayów oraz artystach i innych zjawiskach związanych z dyskotekami i przemysłem muzycznym

 - liczne skany przeróżnych artykułów prasowych (polskich i zagranicznych) z lat ’70 i ’80 powiązanych z tematem dyskotek i deejayów

***

Pomimo, że jest to tak obszerny materiał / książka - to i tak w moim archiwum znajduje się ze 100-razy więcej materiałów na temat historii dyskotek i deejayów, głównie tej światowej (po angielsku) bo historia polska to maleńki procencik tego co działo się na świecie :-)))))) - a co pojawi się niebawem w innej mojej książce w języku angielskim ...///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

inna książka (po angielsku)


this book available on eBay: 
The best and biggest ever (among other) Disco & DJ history book
- disco history told by its ’70 creators, 
- over 130 interviews of DJ's, artists, producers, journalists, etc. check: 


///////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////
2 komentarze:

 1. Witam. W 1974 byl tez 2 Ogolnopolski Turniej Prezenterow Dyskotek ktory wygralem ja nizej podpisany wraz Bogdanem Konikowskim. W sierpniu 2017 roku spotkalem Bogdana przypadkowo w Paryzu w ktorym mieszkam. Wspominalismy dawne czasy POLSKICH DYSKOTEK.

  PAWLOWSKI WOJCIECH

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. podaj maila - mam propozycję pawul70@gmail.com

   Usuń