LIST OTWARTY DEEJAYA DO PREZYDENTA POLSKI16 czerwiec 2016

LIST OTWARTY DEEJAYA DO PREZYDENTA POLSKI

Szanowny Panie Prezydencie :-)))))


Jestem deejayem pionierem, który we wczesnych latach ’70 i potem budował siłę i potęgę polskich dyskotek i deejayów.

Z racji mej aktualnej pracy historyka światowych dyskotek i deejayów – spisującego to wszystko w gigantycznych eKsiążkach - chcę Panu zwrócić uwagę i poprosić o przyznanie stosownych odznaczeń państwowych kilku deejayom zagranicznym - głównie tym z legendarnego Radio Luxemburg 208.

Moim zdaniem praca tych deejayów (pewnie częściowo nieświadomie) – ale jednak(!) – przyczyniła się do dużej zmiany myślenia / poglądów wielu młodych Polaków w tamtych czasach. Ci deejaye rozkochiwali polską młodzież w pop kulturze i muzyce płynącej z tzw. (wtedy) przez propagandę komuchów - ‘zgniłego zachodu’.

Powodowało to zmiany w umysłach młodych (także moim) - przyczyniły się do mniejszego lub większego oporu tychże młodych ludzi żyjących w reżimie PRL – do „nieposłuszności” złemu systemowi i miały swój udział w obaleniu komunizmu w naszej ojczyźnie.


KRÓTKO – 
Moim zdaniem ci angielscy deejaye przyczynili się w istotnym stopniu do obalenia systemu komunistycznego w Polsce …

Zaszczepiali bakcyla wolności w naszych umysłach, a potem niektórzy z nas, którzy odważyli się pójść dalej i zostali deejayami w naszej ojczyźnie – propagowali te same wartości popularyzując tu muzykę i kulturę, które dawały powiew / smak wolności w Polsce.
Bo nie godzi się aby było 'do-góry-nogami' czyli z państwowymi odznaczeniami pozostawały komunistyczne 
i czerwone kanalie (vide linki poniżej) zamiast ludzi, którzy rzeczywiście przyczynili się do naszej wolności !!

1/

2/

3/

Jan Yahu Pawul
http://1952yahudeejay1970.blogspot.com/Postscriptum
- vide - http://dyskoteki-deejaye-prl.blogspot.com/p/blog-page_16.html
            https://www.facebook.com/groups/1652248425019294/
PRZYSZŁA ODPOWIEDŹ

... kliknij w foto aby powiekszyć ...Z powyższego pisma wynika jasno, że zasłużeni dla obalania komuny w Polsce angielscy deejaye z Radio Luxembourg 208 nie dostaną od Polski i polskiego narodu godnych odznaczeń państwowych. 

Dlaczego ?  To proste ...

Ja biedny i stary deejay, który doskonale o tym fakcie / znaczeniu dla naszej historii tych paru angielskich deejayów wie, bo sam osobiście dzięki nim stał się w końcówce lat '60 większym wrogiem komuny, a jednocześnie oddanym fanem pop-kultury zachodu, nic w sprawie nie może ! 

Burzyłem komunę po swojemu, "zatruwając" (masowo) umysły młodych sympatią / fascynacją do muzyki, kultury, sposobu bycia i życia tzw. "zachodu". Sciągałem tysiącami płyty gramofonowe z USA i UK - rozpowszechniając je pośród deejayów i melomanów.

Lokalna SB-ecja prześladowała mnie za to, konfiskowała płyty, czasopisma i książki z USA, groziła i przeszkadzała w życiu. Gdyby wiedzieli o moich ówczesnych artykułach o polskich dyskotekach i Polsce publikowanych szeroko w USA i UK to pewnie dawno leżałbym na dnie jakiejś rzeki czy jeziora z przywiązanym do szyi betonem. Póki co jednak byłem dla nich za mało szkodliwy bo nie zdawali sobie w swej głupocie i zacofaniu (dzięki Bogu!) z zasięgu / wpływu na umysły młodych tego co 'YAHUDEEJAY' robi w dyskotekach ... 

Pismo podaje kto i co w tej sprawie może. Wynika z tego, że pupilki i kolaboranci PRL-komuny tacy jak Franciszek Walicki*, Adam Halber*, Janusz Kondratowicz*, itp. będą posiadaczami narodowych odznaczeń - nadanych im przez poprzednich Prezydentów. Natomiast ci, którzy psuli ich "komusze robótki" takowych odznaczeń nigdy od narodu polskiego / Prezydenta - nie otrzymają.  


PostScriptum

... na stronie Przydenta RP znalazłem takie słowa pod takim linkiem:
http://www.prezydent.pl/prezydent/kompetencje/ordery-i-odznaczenia/

"Ordery i odznaczenia nadaje Prezydent RP z własnej inicjatywy lub na wniosek" - tych wymienionych w powyższym piśmie ...


Oto / o taką "własną inicjatywę" Prezydenta właśnie mi chodzi, a nie odbijanie piłeczki czyli innymi słowy - 'idź sobie do diabła stary deejayu' wraz z tymi twoimi legendami z Radio Luxembourg 208 !----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*
adam halber (okrótny szkodnik usłużny wobec komunistycznego reżimu)

franciszek walicki (okrótny szkodnik usłużny wobec komunistycznego reżimu)

janusz kondratowicz (okrótny szkodnik usłużny wobec komunistycznego reżimu)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz